Henkilöstö

Hallinto

Armi Lampi henkilökuva

Armi Lampi
Toimitusjohtaja
armi.lampi@betesda.fi

Teija Törmi kuva

Teija Törmi
Talous- ja hallintopäällikkö
040 181 6066
teija.tormi​@betesda.fi

henkilökuva

Teiju Isotalo
Taloushallinnon asiantuntija
040 661 2578
teiju.isotalo@betesda.fi

Pirjo Väyrynen
Palkanlaskija
040 160 2611
pirjo.vayrynen​@betesda.fi

Jaakko Varvikko
Asiakkuuspäällikkö
040 706 6466
jaakko.varvikko@betesda.fi


Satu Kervinen
Johdon assistentti, tietosuojavastaava
040 128 0936
satu.kervinen@betesda.fi

Asumispalvelut

Heidi Hyrylä
Palvelujohtaja
040 351 5700
heidi.hyryla@betesda.fi

Jaakko Varvikko
Asiakkuuspäällikkö
040 706 6466
jaakko.varvikko@betesda.fi

Palvelukoti Hopea

Arja Hämäläinen
Palveluvastaava
Ryhmäkoti Vaahterakodin 1.krs esihenkilö
040 482 1299
arja.hamalainen​@betesda.fi

Pilvi-Marika Rantanen
Ryhmäkoti Niittykodin 2.krs esihenkilö,
Opiskelijavastaava
040 197 2610
pilvi-marika.rantanen​@betesda.fi

henkilökuva

Minna Immonen
Ryhmäkoti Koivukodin 3.krs. esihenkilö
040 159 8075
minna.immonen​@betesda.fi

Henna Arpula-Laine
Ryhmäkoti Niittykodin tiimivastaava
040 172 9697
henna.arpula-laine@betesda.fi


Ryhmäkoti Vaahterakodin tiimivastaava
040 172 9695






Päivätoiminnan ohjaaja
040 731 9356

Tuire Lakinnoro
Ruokapalvelupäällikkö
0400 406 040
tuire.lakinnoro​@betesda.fi

henkilökuva

Keittiö Hopea
040 172 9696

Kati Saarinen
Siivous- ja vaatehuolto
09 563 9307
kati.saarinen​@betesda.fi

Palvelukoti Jokela

Maritta Wasström
Palveluvastaava
Ryhmäkoti Peltola
040 596 4860
maritta.wasstrom@betesda.fi



henkilökuva

Elina Uusi-Rintakoski
Esihenkilö
Ryhmäkodit Uutela-Onnela ja Kuntola
Opiskelijavastaava
040 585 5215
elina.uusi-rintakoski@betesda.fi

henkilökuva

Jari Miettinen
Esihenkilö
Ryhmäkodit Rantala ja Koivula
040 575 4828
jari.miettinen@betesda.fi

henkilökuva

Outi Lehtonen
Ryhmäkoti Peltolan tiimivastaava
040 194 8164
outi.lehtonen@betesda.fi

henkilökuva

Katja Luhtalampi
Ryhmäkoti Kuntolan tiimivastaava
040 867 4786
katja.luhtalampi@betesda.fi

Tuire Lakinnoro
Ruokapalvelupäällikkö
0400 406 040
tuire.lakinnoro​@betesda.fi

Vaatehuolto
019 332 1220
040 587 4085 

henkilökuva

Noona Helle
Ryhmäkoti Koivulan tiimivastaava
040 546 0401
noona.helle@betesda.fi

henkilökuva


Ryhmäkoti Rantalan tiimivastaava
040 844 1395

Raija Hamarus
Ruokapalveluesihenkilö
040 485 7476, 019 332 1250
raija.hamarus​@betesda.fi


















henkilökuva

Terhi Auvinen
Ryhmäkoti Uutela-Onnelan tiimivastaava
040 672 1970
terhi.auvinen@betesda.fi

Sanna Hyytiäinen
Päivätoiminnan ohjaaja
Opiskelijavastaava
0400 512 025
sanna.hyytiainen@betesda.fi

Keittiö Jokela
040 485 7476

Palvelukoti Kotivalli

Marja-Liisa Karvonen
Palveluvastaava
Ryhmäkotien Metsola ja Pääskylä esihenkilö
040 069 4921
marja-liisa.karvonen​@betesda.fi

Jaana Lindh
Ryhmäkotien Kurkela ja Vermelä esihenkilö
040 173 3381
jaana.lindh@betesda.fi

Pauliina Hakala
Ryhmäkoti Linnalan esihenkilö
040 194 8245
pauliina.hakala@betesda.fi

Pauliina Hakala
Ryhmäkotien Mäntylä ja
Mäntyraitti esihenkilö
Tukiasuminen, kotikäynnit
Työtoiminta, päivätoiminta
040 194 8245
pauliina.hakala@betesda.fi

Laura Mäkelä
Ryhmäkoti Mäntyraitin tiimivastaava
040 173 7488
laura.makela@betesda.fi

Maire-Liisa Rautakoski
Ryhmäkoti Linnalan tiimivastaava
Opiskelijavastaava
0400 694 923
maire-liisa.rautakoski​@betesda.fi

henkilökuva


Päivätoiminnan ohjaaja
040 164 9761

Laura Mattsson
Ryhmäkoti Metsolan tiimivastaava
044 4919423
laura.mattsson@betesda.fi



Tuire Lakinnoro
Ruokapalvelupäällikkö
0400 406 040
tuire.lakinnoro​@betesda.fi

henkilökuva

Keittiö Kotivalli
040 503 7505

Kotona asumista tukevat palvelut

Heidi Hyrylä
Palvelujohtaja
040 351 5700
heidi.hyryla@betesda.fi

Pilvi-Marika Rantanen
Esihenkilö
040 197 2610
pilvi-marika.rantanen​@betesda.fi

Päivätoiminta

Heidi Hyrylä
Palvelujohtaja
040 351 5700
heidi.hyryla@betesda.fi

Tiina Holopainen
Päivätoiminnan ohjaaja
0400 174 245
tiina.holopainen​@betesda.fi

Pilvi-Marika Rantanen
Esihenkilö
040 197 2610
pilvi-marika.rantanen​@betesda.fi

Riikka Puputti
Päivätoiminnan ohjaaja
0400 176 342
riikka.puputti​@betesda.fi