Henkilöstö

Hallinto

Armi Lampi henkilökuva

Armi Lampi
Toimitusjohtaja
armi.lampi@betesda.fi

Teija Törmi kuva

Teija Törmi
Talous- ja hallintopäällikkö
040 181 6066
teija.tormi​@betesda.fi

henkilökuva

Teiju Isotalo
Taloushallinnon asiantuntija
040 661 2578
teiju.isotalo@betesda.fi

Pirjo Väyrynen
Palkanlaskija
040 160 2611
pirjo.vayrynen​@betesda.fi

Jaakko Varvikko
Asiakkuuspäällikkö
040 706 6466
jaakko.varvikko@betesda.fi


Satu Kervinen
Johdon assistentti, tietosuojavastaava
040 128 0936
satu.kervinen@betesda.fi

Asumispalvelut

henkilökuva

Heidi Hyrylä
Palvelujohtaja
040 351 5700
heidi.hyryla@betesda.fi

Jaakko Varvikko
Asiakkuuspäällikkö
040 706 6466
jaakko.varvikko@betesda.fi

Palvelukoti Hopea

Arja Hämäläinen
Palveluvastaava
Ryhmäkoti Vaahterakodin 1.krs esihenkilö
040 482 1299
arja.hamalainen​@betesda.fi

Pilvi-Marika Rantanen
Ryhmäkoti Niittykodin 2.krs esihenkilö,
Opiskelijavastaava
040 197 2610
pilvi-marika.rantanen​@betesda.fi

henkilökuva

Minna Immonen
Ryhmäkoti Koivukodin 3.krs. esihenkilö
040 159 8075
minna.immonen​@betesda.fi

Pirjo Hautakangas
Päivätoiminnan ohjaaja
040 731 9356
pirjo.hautakangas@betesda.fi

Kati Saarinen
Siivous- ja vaatehuolto
09 563 9307
kati.saarinen​@betesda.fi





Tuire Lakinnoro
Ruokapalvelupäällikkö
0400 406 040
tuire.lakinnoro​@betesda.fi

henkilökuva

Keittiö Hopea
040 172 9696

Palvelukoti Jokela

Maritta Wasström
Palveluvastaava
040 596 4860
maritta.wasstrom@betesda.fi



henkilökuva

Elina Uusi-Rintakoski
Esihenkilö
Opiskelijavastaava
040 585 5215
elina.uusi-rintakoski@betesda.fi

henkilökuva


henkilökuva

Outi Lehtonen
Ryhmäkoti Peltolan tiimivastaava
040 194 8164
outi.lehtonen@betesda.fi

henkilökuva

Jari Miettinen
Ryhmäkoti Kuntolan tiimivastaava
040 867 4786
jari.miettinen@betesda.fi

Raija Hamarus
Ruokapalveluesihenkilö
019 332 1250
raija.hamarus​@betesda.fi

henkilökuva

Noona Helle
Ryhmäkoti Koivulan tiimivastaava
040 546 0401
noona.helle@betesda.fi

Keittiö Jokela
040 485 7476

henkilökuva

Sanna Hyytiäinen
Päivätoiminnan ohjaaja
Kuntouttava työtoiminta
044 491 9112
sanna.hyytiainen​@betesda.fi

henkilökuva

Terhi Auvinen
Ryhmäkoti Uutela-Onnelan tiimivastaava
040 672 1970
terhi.auvinen@betesda.fi

Tuire Lakinnoro
Ruokapalvelupäällikkö
0400 406 040
tuire.lakinnoro​@betesda.fi

henkilökuva

Vaatehuolto
019 332 1220

Palvelukoti Kotivalli

Marja-Liisa Karvonen
Palveluvastaava
Ryhmäkotien Metsola ja Pääskylä esihenkilö
040 069 4921
marja-liisa.karvonen​@betesda.fi

henkilökuva

Pauliina Hakala
Ryhmäkotien Kurkela ja Vermelä esihenkilö
040 194 8245
pauliina.hakala@betesda.fi

Ulla Rainio
Ryhmäkoti Linnalan esihenkilö
040 172 9699
ulla.rainio​@betesda.fi

henkilökuva

Pauliina Hakala
Ryhmäkotien Mäntylä ja
Mäntyraitti esihenkilö
Tukiasuminen
Kotikäynnit
Työtoiminta, päivätoiminta
040 194 8245
pauliina.hakala@betesda.fi

henkilökuva

Päivätoiminnanohjaaja
040 164 9761

henkilökuva

Maire-Liisa Rautakoski
Opiskelijavastaava
09 2355 2209
maire-liisa.rautakoski​@betesda.fi

Tuire Lakinnoro
Ruokapalvelupäällikkö
0400 406 040
tuire.lakinnoro​@betesda.fi

henkilökuva

Keittiö Kotivalli
040 503 7505

henkilökuva

Teijo Jokinen
Kiinteistönhoitaja
040 550 2179
teijo.jokinen​@betesda.fi

Kotona asumista tukevat palvelut

henkilökuva

Heidi Hyrylä
Palvelujohtaja
040 351 5700
heidi.hyryla@betesda.fi

Pilvi-Marika Rantanen
Esihenkilö
040 197 2610
pilvi-marika.rantanen​@betesda.fi

Päivätoiminta

henkilökuva

Heidi Hyrylä
Palvelujohtaja
040 351 5700
heidi.hyryla@betesda.fi