Henkilöstö

Hallinto

Armi Lampi henkilökuva

Armi Lampi
Toimitusjohtaja
armi.lampi@betesda.fi

Teija Törmi kuva

Teija Törmi
Talous- ja hallintopäällikkö
040 181 6066
teija.tormi​@betesda.fi

Pirjo Väyrynen
Palkanlaskija
040 160 2611
pirjo.vayrynen​@betesda.fi

Satu Kervinen
Johdon assistentti, tietosuojavastaava
040 128 0936
satu.kervinen@betesda.fi

Asumispalvelut

henkilökuva

Heidi Hyrylä
Palvelujohtaja
040 351 5700
heidi.hyryla@betesda.fi

Palvelukoti Hopea

Arja Hämäläinen
Palveluvastaava
Ryhmäkoti Vaahterakodin 1.krs esihenkilö
040 482 1299
arja.hamalainen​@betesda.fi

Pilvi-Marika Rantanen
Ryhmäkoti Niittykodin 2.krs esihenkilö,
Opiskelijavastaava
040 197 2610
pilvi-marika.rantanen​@betesda.fi

henkilökuva

Minna Immonen
Ryhmäkoti Koivukodin 3.krs. esihenkilö
040 159 8075
minna.immonen​@betesda.fi

Kati Saarinen
Siivous- ja vaatehuolto
09 563 9307
kati.saarinen​@betesda.fi

henkilökuva

Paula Vänttinen
Päivätoiminnan ohjaaja
paula.vanttinen@betesda.fi

Tuire Lakinnoro
Ruokapalvelupäällikkö
0400 406 040
tuire.lakinnoro​@betesda.fi

henkilökuva

Keittiö Hopea
040 172 9696

henkilökuva

Jukka Aitoniemi
Kiinteistönhoitaja
050 501 2443
jukka.aitoniemi@betesda.fi

Palvelukoti Jokela

Minna Valtiala
Palveluvastaava
Opiskelijavastaava
040 166 2641
minna.valtiala​@betesda.fi

henkilökuva

Elina Vainio
Esihenkilö
040 585 5215
elina.vainio@betesda.fi

henkilökuva

Mari Miettinen
Ryhmäkotien Peltola ja
Kuntola tiimivastaava
040 194 8164
mari.miettinen@betesda.fi

henkilökuva

Henna Reunanen
Ryhmäkoti Rantalan tiimivastaava
040 575 4828
henna.reunanen@betesda.fi

henkilökuva

Sanna Hyytiäinen
Päivätoiminnan ohjaaja
Kuntouttava työtoiminta
044 491 9112
sanna.hyytiainen​@betesda.fi

henkilökuva

Keittiö Jokela
040 485 7476

henkilökuva

Noona Helle
Ryhmäkoti Koivulan tiimivastaava
040 546 0401
noona.helle@betesda.fi

Tuire Lakinnoro
Ruokapalvelupäällikkö
0400 406 040
tuire.lakinnoro​@betesda.fi

henkilökuva

Vaatehuolto
019 332 1220

henkilökuva

Ryhmäkoti Uutela-Onnela

040 672 1970

henkilökuva

Raija Hamarus
Ruokapalveluesihenkilö
019 332 1250
raija.hamarus​@betesda.fi

Palvelukoti Kotivalli

Marja-Liisa Karvonen
Palveluvastaava
Ryhmäkotien Pääskylä ja Metsola esihenkilö
040 069 4921
marja-liisa.karvonen​@betesda.fi

henkilökuva

Vilja Lankinen
Ryhmäkotien Kurkela ja Vermelä esihenkilö
040 173 3381
vilja.lankinen@betesda.fi

Ulla Rainio
Ryhmäkoti Linnalan esihenkilö
040 172 9699
ulla.rainio​@betesda.fi

henkilökuva

Pauliina Hakala
Ryhmäkotien Mäntylä ja
Mäntyraitti esihenkilö
Tukiasuminen
Kotikäynnit
Työtoiminta, päivätoiminta
040 194 8245
pauliina.hakala@betesda.fi

Ulla Pallasto
Päivätoiminnanohjaaja
040 164 9761
ulla.pallasto​@betesda.fi

henkilökuva

Maire-Liisa Rautakoski
Opiskelijavastaava
09 2355 2209
maire-liisa.rautakoski​@betesda.fi

Tuire Lakinnoro
Ruokapalvelupäällikkö
0400 406 040
tuire.lakinnoro​@betesda.fi

henkilökuva

Keittiö Kotivalli

Jari Salomaa
Kiinteistönhoitaja
040 550 2179
jari.salomaa​@betesda.fi

Kotona asumista tukevat palvelut

henkilökuva

Heidi Hyrylä
Palvelujohtaja
040 351 5700
heidi.hyryla@betesda.fi

Pilvi-Marika Rantanen
Esihenkilö
040 197 2610
pilvi-marika.rantanen​@betesda.fi

Päivätoiminta

henkilökuva

Heidi Sulander
0400 176 342
heidi.sulander@betesda.fi